FDA: Aşı sonrası miyokardit semptomlarında hemen tıbbi yardım önerecek

Pfizer-BioNTech aşısından sonra görülen miyokardit vakalarından sonra FDA semptomlarla ilgili yeni broşür hazırlıyor.

FDA, Moderna ve Pfizer-BioNTech aşıları için aşıdan sonra görülen miyokardit ve perikarditle ilgili  bilgilendirme sayfalarında revizyonlara gidecek.

CDC’nin Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi’nin geçtiğimiz Çarşamba günkü toplantısının ardından bu revizyonun yapılacağı bildirilmişti.

Aşıları Uygulayan Sağlık Hizmeti Sağlayıcıları için Bilgi Formlarındaki uyarı, yan etkilerin, özellikle ikinci dozdan sonra ve aşılamadan sonraki birkaç gün içinde semptomların başlamasıyla birlikte miyokardit ve perikardit risklerinin arttığını belirtecek.

Ek olarak, bu aşılarla ilgili aşı yapılanları bilgilendirmeye yönelik broşürlerde, aşı yapılan kişilerin aşılama sonrası göğüs ağrısı, nefes darlığı veya kalp atışında hızlanma, çarpıntı hissi olması halinde hemen tıbbi yardım almaları gerektiği belirtilecek.

 

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Medimagazin

https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-fda-asi-sonrasi-miyokardit-semptomlarinda-hemen-tibbi-yardim-onerecek-11-681-96335.html

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir