Majistral Tarife Güncellenmelidir

ECZACININ SESİ/ ÖZEL HABER

“SGK’ da Majistral Reçetelerin fiyatları en son 23 Mart 2011 tarihinde fiyatlandırıldı ve bu tarihten beri aynı fiyattan fiyatlandırılıyor”

Eczacılar, Sağlık Bakanlığı’ nın vermiş olduğu Majistral Tarifeye göre eczane laboratuvarlarında bin bir zorlukla hekimlerin yazmış oldukları formülleri hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan fedakarca yapmaya çalışıyorlar…

En Son 2011 Yılında…

SGK da Majistral Reçetelerin fiyatları en son 23 Mart 2011 tarihinde fiyatlandırıldı ve bu tarihten beri Majistral Reçeteler aynı fiyattan fiyatlandırılıyor.

Üstelik, mevzuat olarak her yıl güncellenmesi teminat altına alınmışken…

Mevzuata Göre Artış Olması Gerekiyor

En son  23 Mart 2011 tarihli Bakanlık Onayı ile, Birliğimizce hazırlanan, halen yürürlükte bulunan ve eczanelerde üretilen majistral ilaçların fiyatlandırılmasında kullanılan ‘’Majistral tarife için bu tarihten sonra yapılacak olan düzenlemelerin 213 Sayılı Vergi Usul Kanununa göre her yıl Maliye Bakanlığınca yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile belirlenen yeniden değerleme oranları uygulanarak güncellenmesi ve bu doğrultuda yeni bir “olur” a gerek kalmaksızın İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanması uygun bulunmuştur” denilmesine rağmen ne yazık ki bu tarihten günümüze gelene kadar majistral tarife bir türlü güncellenememiştir.

Artışları Söylemeye Gerek Var Mı?

2011 yılından beri produi fiyatları önde gelmek üzere Eczane İşletme Giderleri’ nin ne denli artış gösterdiğini söylemeye gerek var mıdır?

Majistral Tarife Güncellenmelidir

Sağlık Bakanlığı ve SGK öncelikli olmak üzere, buradan tüm ilgililere sesleniyoruz:

Majistral Tarife fiyatları bir an önce güncellenmeli, eczacının meslek hakkına saygı gösterilmelidir. Lütfen görevinizi yapınız…

ECZACININ SESİ/ ÖZEL HABER

 

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir