Sıralı dağıtım reçeteleri elektronik onay projesi..

Ankara Eczacı Odası, sıralı dağıtıma tabi reçetelerin onaylanması için eczacıların odaya gelmesine gerek bırakmayan “Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi”’nde pilot uygulamaya başladı.

Ankara Eczacı Odası’nın duyurusu şöyle

Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi Hakkında

Bilindiği üzere Odamız Sıralı Reçete Dağıtım birimi tarafından eczanelerimize adil bir şekilde paylaştırılan reçetelerin Farmainbox icmal listeleri, SGK ve TEB arasında imzalanan protokol gereği her ay Odamız tarafından onaylanmaktadır.

Ekim ayından bu yana Yönetim Kurulumuzun üzerinde titiz bir şekilde çalıştığı “Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi” sonuçlanmıştır.

Bu proje ile meslektaşlarımızın kotalı dağıtım (Mor ve Turuncu Reçeteler, Eritropoetin ve Darbepoetin reçeteleri ile Diyaliz Solüsyon reçeteleri hariç) reçetelerini onaylatmak için Odamıza gelmelerine gerek kalmayacaktır.

Bu proje için öncelikli olarak pilot uygulamaya geçilecek ve sonrasında Ankara ve Kırıkkale il ve ilçelerinde uygulanacaktır. Pilot uygulama, Ocak ayı sonunda sadece KIRIKKALE İLİ için başlayacak olup pilot uygulama sonrasında tüm üyelerimizin kullanımına açılacaktır. Aşağıdaki reçete gruplarının icmal listeleri için elektronik onay alınabilecektir.

Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.

Not: Sıralı dağıtım reçeteleri ile ilgili çalışmalar halen devam etmekte olup ilerleyen süreçte bu reçeteler de projeye dahil olacaktır.

İŞYERİ HEKİMİ REÇETELERİ

ECZANE OLMAYAN YERLEŞİM MERKEZİ REÇETELERİ

HUZUR EVİ VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU REÇETELERİ

ORGAN NAKLİ REÇETELERİ

ORAL SOLÜSYON REÇETELERİ

TÜP BEBEK REÇETELERİ

YURT DIŞI REÇETELERİ

EVDE BAKIM REÇETELERİ

HARP OK.ASK. LİS POLİS MYO. AST.SB.YO. ASKERİ YÜK. ÖĞRENCİLERİ REÇETELERİ

TALASEMİ REÇETELERİ

ANTİ-TNF REÇETELERİ

MAJİSTRAL REÇETELERİ

KANAKİNUMAB REÇETELERİ

DİYALİZ MERKEZLERİNDEN ÇIKAN ERİTROPOETİN VE DARBEPOETİN HARİCİ REÇETELER

RİTUKSİMAB REÇETELERİ

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir